مشاوره فروش استاد احمد محمدی

مشاوره فروش چیست؟

مشاوره فروش (Sales Consultant) فرایندی است که در آن فرد یا گروهی از افراد با تخصص و تجربه در زمینه فروش، به شما کمک می‌کنند تا مشکلات و چالش‌های فروش خود را شناسایی کنید و راهکارهای مناسب برای بهبود عملکرد فروش خود پیدا کنید. مشاوره فروش معمولاً شامل بررسی استراتژی‌ها، روش‌ها و فرآیندهای فروش شما، تجزیه و تحلیل بازار و مشتریان، شناسایی مزایا و نقاط قوت شما نسبت به رقبا، توصیه‌هایی برای افزایش فروش و بهبود ارتباط با مشتریان و سایر موارد مرتبط با فروش می‌شود.

مشاوران فروش می‌توانند با ارائه راهکارها، مهارت‌ها و تکنیک‌های خاص، به شما کمک کنند تا عملکرد فروش خود را بهبود بخشیده و در نتیجه به دستاوردهای بیشتری دست پیدا کنید. آنها ممکن است به شما کمک کنند تا استراتژی‌های بازاریابی مناسب را شناسایی کنید، تغییراتی در فرآیندهای فروش ایجاد کنید، روش‌های ارتباطی و مذاکره با مشتریان را بهبود بخشید و به شما آموزش دهند که چگونه با چالش‌های روزمره فروش مواجهه کنید. در مجموع اگر بخواهیم مشاوره فروش را تعریف کنیم باید بگوییم که مشاوره فروش فرایندی است که به شما کمک می‌کند تا بر روی نقاط قوت خود سرمایه‌گذاری کنید، ضعف‌های خود را شناسایی کنید و برنامه‌های عملی برای بهبود عملکرد فروش خود را تدوین کنید. این فرایند می‌تواند به شما در دستیابی به اهداف فروش و رشد کسب و کار کمک کند.

یک مشاور فروش خوب باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟

یک مشاور فروش خوب باید برخی ویژگی‌ها و مهارت‌های خاصی را داشته باشد. در ادامه، تعدادی از ویژگی‌های مهم یک مشاور فروش خوب را بررسی خواهیم کرد

1. تجربه و تخصص

مشاور فروش باید تجربه و تخصص کافی در زمینه فروش داشته باشد. آنها باید با روش‌ها و استراتژی‌های مختلف فروش آشنا باشند و توانایی تحلیل بازار، شناسایی مشتریان هدف و تعیین استراتژی‌های مناسب را داشته باشند. پس اگر خواستید یک شخص را به‌ عنوان مشاور فروش در کنار کسب و کار خود استخدام کنید، حتما به سوابق کاری او دقت کنید. بسیاری از مشاورها هستند که هیچگونه تجربه فعالیت در بازار را ندارند و صرفا تنها با مطالعه چند کتاب و شرکت در چند دوره، مدرک مشاوره اخذ کرده‌اند. استخدام چنین افرادی یک ریسک بزرگ است و ممکن است، کسب و کار شما را نابود کند پس به سراغ افرادی بروید که امتحان خود را پس داده‌اند و سابقه فعالیت درخشانی در بازار دارند.

2. مهارت‌های ارتباطی

مشاور فروش باید توانایی برقراری ارتباط مؤثر با مشتریان و متقاعد کردن آنها برای خرید را داشته باشد. مهارت‌های ارتباطی شامل گوش دادن فعال، قدرت بیان، ایجاد ارتباط و اقناع مشتریان است. فروش یک فرایند پیچیده است که مهارت‌های ارتباطی حرف اول را در آن می‌زنند، اگر یک مشاور فروش خودش نتواند به خوبی با دیگران ارتباط برقرار کند، چگونه می‌خواهد به نماینده‌های فروش و سایر افراد کمک کند تا به فروش بیشتر دست پیدا کنند؟

3. تفکر استراتژیک

مشاور فروش باید توانایی تحلیل و تفسیر داده‌ها و اطلاعات بازار را داشته باشد و بر اساس آن‌ها استراتژی‌های مناسب را ارائه دهد. آنها باید قادر به شناسایی فرصت‌ها و چالش‌های بازار و ارائه راهکارهای مناسب برای مواجهه با آنها باشند.

4. همکاری و کار تیمی

مشاور فروش باید توانایی همکاری با تیم‌های دیگر را داشته باشد. آنها باید قادر به همکاری با اعضای تیم فروش، مدیران و سایر افراد سازمانی باشند و برای دستیابی به هدف فروش مشترک، تلاش کنند.

 

5. به‌روز بودن و انعطاف‌پذیری

مشاور فروش باید به تغییرات و روندهای جدید در بازار و صنعت توجه کند و توانایی سازگاری با آنها را داشته باشد. آنها باید همیشه به‌روز بوده و آمادگی برای یادگیری و بهبود داشته باشند. قطعا بازار در سال‌های اخیر متفاوت‌تر شده است و شما نمی‌توانید با استراتژی‌های فروشی که در دهه گذشته مورد استفاده قرار می‌گرفته است به حداکثر فروش برسید. مشاور فروش خوب کسی است که دانش خود را مدام به‌روز کند و خود را با این استراتژی‌ها وقف دهد تا بتواند در هر زمان کسب و کارها را به سمت فروش بیشتر سوق دهد.

در کل، مشاور فروش خوب باید تجربه، تخصص، مهارت‌های ارتباطی، تفکر استراتژیک، قدرت تفاوت‌سازی، همکاری و کار تیمی، به‌روز بودن و انعطاف‌پذیری را داشته باشد. این ویژگی‌ها می‌توانند به او کمک کنند تا به شما در بهبود فروش و رشد کسب و کارتان کمک کند.

مشاوره فروش می‌تواند زندگی حرفه‌ای و کاری شما را تغییر دهد مشاوره فروش به شما کمک می‌کند تا از تجربیات افراد آگاه به علم بازار استفاده کنید و مسیری که برای طی کردن آن باید هزینه‌های مالی و زمانی زیادی را پرداخت کنید به سرعت و با کمترین هزینه طی کنید؛ البته تمامی این‌ها منوط به این است که از افراد آگاه مشاوره دریافت کنید. امروزه هر کسی با مطالعه کتاب‌هایی مانند حقیقت فروش، کتاب گاو بنفش، کتاب پنج قانون طلایی فروش و .. احساس می‌کند که گرگ وال ‌استریت است و برای رساندن هر کسب و کاری به نهایت فروش راه‌کارهایی ارائه می‌دهد. قطعا یک شخص اگر تجربه کار در بازار ایران را نداشته باشد با مطالعه یک میلیون کتاب هم نمی‌تواند به یک شرکت یا شخص مشاوره فروش موثر ارائه دهد چرا که کسب درآمد و سود در ایران کاملا متفاوت از هر جایی است و یک مشاور فروش خوب کسی است که به بازار ایران تسلط دارد.

مشاوره فروش استاد محمدی

همان‌طور که در بالا اشاره شد، هزاران شخص و شرکت وجود دارند که ادعا دارند در زمینه دادن مشاوره فروش بهترین هستند، اما چند درصد از آن‌ها صادق هستند و واقعا در این زمینه متخصص هستند؟ استاد احمد محمدی یکی از بهترین‌ها در زمینه مشاوره فروش است. ایشان با ارزیابی کسب و کار شما و رقبای شما در بازار و با رفتارشناسی درست از جامعه ایران می‌تواند به شما مشاوره‌های کاربردی در جهت رسیدن به سود و درآمد بیشتر ارائه دهد. در ادامه به برخی از اهداف خدمات مشاوره فروش اشاره می‌کنیم.

1. افزایش درآمد و سودآوری

مشاوره فروش به فروشندگان کمک می‌کند تا موفقیت در انجام معاملات و افزایش فروش را تجربه کنند، که به دنبال آن درآمد و سودآوری کسب و کار به مراتب افزایش پیدا خواهد کرد.

2. پیشرفت در بازاریابی و برندسازی

مشاوره فروش به کمک شناخت بهتر بازار و مشتریان، بهبود استراتژی‌های بازاریابی و برندسازی را تسهیل می‌کند.

3. ارتقاء مهارت‌های فروشندگان

مشاوره فروش به فروشندگان کمک می‌کند تا مهارت‌های فروش حرفه‌ای‌تری را از جمله ارتباط برقرار کردن با مشتریان، مذاکره، ارائه محصول و حل اشکال بهبود بخشند.

4. افزایش تبدیل مشتریان

با یادگیری تکنیک‌های جدید و بهبود مهارت‌های فروش، فروشندگان بهترین رویکردها را برای تبدیل مشتریان با پتانسیل به مشتریان واقعی درک می‌کنند.

5. ارتقاء رضایت مشتریان

فروشندگان با داشتن مهارت‌های بهتر در ارتباط با مشتریان و ارائه خدمات بهتر، موجب ارتقاء رضایت مشتریان می‌شوند که در نتیجه می‌تواند به حفظ مشتریان و جلب مشتریان جدید کمک کند.

دریافت خدمات مشاوره فروش برای چه کسانی مفید و موثر است؟

مشاوره فروش برای گروه‌های مختلفی از افراد و حتی بسیاری کسب و کارها مفید و موثر خواهد بود. در ادامه لیستی از افرادی که استفاده از خدمات مشاوره فروش می‌تواند برای‌ آن‌ها موثر باشد، اشاره شده است.

به‌طور کلی مشاوره فروش برای همه افراد و حتی کسب و کارها که در فروش فعالیت دارند یا به ارتقاء مهارت‌های خود علاقه دارند، مفید و موثر خواهد بود.

مشاوره فروش استاد محمدی

خدمات مشاوره فروش توسط استاد احمد محمدی و تیم ایشان ارائه داده می‌شود، ایشان مدرس و مشاور 200 کسب و کار و برند مطرح کشور است. در ادامه به‌طور خلاصه به رزومه استاد محمدی اشاره شده است:

بنیان‌گذار آکادمی بازار

تاسیس کننده استارتاپ ستاره‌یاب

عضو انجمن بازاریابی اروپا و ایران

سوابق کاری (اجرا، مشاوره و تدریس) بسیار درخشان

تسلط بسیار بالا به بازار ایران و شرایط کار کردن در آن

آموزش و مشاوره به 200 برند برتر کشور

سوالات متداول

برای دریافت کتاب فرم زیر را تکمیل کنید